اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، حقوقی و نحوه تکمیل آنها | تکس مپ

تهیه اظهارنامه مالیاتی طبق استانداردهای مصوب و روش های مورد قبول سازمان امور مالیاتی کشور، یکی از کارهایی است که مودیان مالیاتی باید همه ساله انجام داده و کارنامه فعالیت کسب و کار خود را جهت محاسبه دقیق مالیات، تحویل دهند. توصیه می شود که برای استفاده از بخشودگی های مالیاتی، دریافت معافیت ها و کاهش میزان جرایم قانونی، مودیان محترم نسبت به تکمیل صحیح زیر نظر مشاوران تخصصی و مجرب حسابداری اقدام کنند. سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای توسعه خدمات الکترونیکی جهت خوداظهاری مودیان مالیاتی، سامانه تحت وب تسلیم اظهار نامه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی را طراحی و توسعه داده است.

تعدیلات سنواتی سند هایی هستند که در زمان اصلاح سود و زیان انباشته ایجاد میشوند . رونوشت کارت ملی و شناسنامه اعضای هیات مدیره و صاحبان امضا اسناد تعهد آور. همه افرادی که در ایران ساکن هستند و از داخل کشور درآمد کسب می‌کنند. شخص حقوقی دارای اقسامی است که ممکن است مربوط به حقوق عمومی یا حقوق خصوصی باشد. هر شخص بوسیله‌ی نام، اقامتگاه و اسناد ثبت احوال از اشخاص دیگر متمایز می‌شود.

صاحبان مشاغل گروه اول چه وظایفی دارند؟

با نصب نرم‌افزار می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را در فرم‌های آماده ثبت کنید. از جمله این اطلاعات می‌توان به اطلاعات حسابداری و ترازنامه اشاره کرد. کسانی که مجموع میزان فروش کالا در یک سال گذشته آنها بیش از 3 میلیارد تومان است. این مشاغل بدون اینکه در خصوص حجم فعالیت و یا کوچک و بزرگی آن در گروه اول قرار می گیرند. در روش خود اظهاری افراد فرم‌هایی مشخص را تکمیل می‌کنند و اداره‌ی مالیات را از عملکرد مالی خود آگاه می سازند و بر اساس آن مالیات پرداخت می کنند.

اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی چیست ؟

اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، حقوقی و نحوه تکمیل آنها | تکس مپ

شهروندان در سوئد، دانمارک، فنلاند و ایسلند بالاترین مالیات را پرداخت می‌کنند. گذشته از کشورهای شمال اروپا، اتریش، هلند و بلژیک نیز مالیات بالایی دارند. در مقابل این کشورها عربستان سعودی، برونئی، موناکو، جزایر کیمن، باهاما و آندورا ایستاده‌اند که به اصطلاح بهشت مالیاتی هستند. برای ارسال اظهارنامه با امضای الکترونیک، توکن خود را به رایانه وصل و کد امنیتی را درج کنید تا اظهارنامه امضا شود. پس از بررسی آنلاین و سیستمیِ این اطلاعات (تا حد امکان)، در کمتر از سی دقیقه نام کاربری و رمز عبور از طریق پیامک در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نظرات پیرامون آموزش

شایان ذکر است که در قرن حاضر کشورهای پیشرفته از روش خود اظهاری برای محاسبه مالیات افراد استفاده می کنند . افرادی که مجموع فروش سالانه و ارائه خدماتشان بیش از 18 میلیارد ریال و برابر یا کمتر از 55 میلیارد ریال باشد. این دفاتر مشمول دفاتری از قبیل دفتر روزنامه و دفتر دارایی می‌باشد که اطلاع از شیوه کار و تنظیم نمودن آن‌ها برای همه متقاضیان از الزامات می‌باشد.

  • براساس قانون، اشخاص حقیقی موظف هستند تا 31 خرداد هر سال سود و زیان درآمد خود را محاسبه کنند و آن را در قالب اظهارنامه مالیاتی به اداره مالیات کشور ارائه دهند.
  • اطلاعات درج‌شده در این صفحه در سایر صفحه‌های فرم واردشده و محاسبات بر اساس آن‌ها صورت می‌گیرد.
  • نیز شرط برخورداری از هرنوع معافیت مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقیِ فعال در مناطق آزاد تجاری و سایر مناطق ویژه اقتصادی، ثبت اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر است.
  • اشخاص حقیقی موظف می‌باشند که در آمدها و هزینه‌ها و هرآنچه از نظر مالی مربوط به فعالیت‌های شغلی آن‌ها شده در طی یکسال را به صورت اظهارنامه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارائه نمایند.
  • اولین قدم برای پر و ارسال کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، ثبت‌نام در سامانه عملیات الکترونیک مالیاتی است.

توسط cdyhqw

احسان باربر